Hamba väljatõmbamine – miks see vajalik on?
Hamba väljatõmbamine on ambulatoorne pisioperatsioon, mille käigus hammas eemaldatakse hambaalveoolist (lõualuu õõnest, milles asetseb hambajuur). Hamba ekstraktsiooni teostab peamiselt suukirurg ning see on viimane võimalus, mida võib hambaravi lahendusena kaaluda. Hambaarstiga konsulteerimine aitab mõista, millal on vaja hammas välja tõmmata
Toome välja põhjused, miks hamba väljatõmbamine võib olla vajalik.
1. Liiga kaugele arenenud hambaaugu tõttu tekkinud korvamatu hambakahjustus
See tähendab seda, et kaaries on juba jõudnud hamba sisemisse kihti, mõjutades hamba pulpi ja närve ning tekitades seal põletikku. Sellisel juhul, kui arst näeb, et hammast on võimalik veel päästa, siis tehakse juureravi. Kui aga põletik on tõsine, on selle leviku vältimiseks vajalik hamba väljatõmbamine.
Green Dentalis vaatavad meie hambaarstid kahjustatud hamba üle ja soovitavad parimat hambaravi võimalust. Olgu tegemist juureravi või hamba väljatõmbamisega, pakume välja kõige sobivama protseduuri, mis vastab patsiendi hambaravi vajadustele.
2. Parodontiidi tulemusena tekkinud pöördumatud kahjustused
Parodontiit on mikroobide poolt põhjustatud hammast ümbritsevate kudede põletik, mille tagajärjel hävib hamba kinnituskudede süsteem ja luu. Mõnel juhul võib haigus põhjustada hamba lahtitulekut. Kui see juhtub, siis selles olukorras on ainuõige hamba eemaldamine. Regulaarne hammaste harjamine ja hambaarsti külastamine aitavad vältida parodontiiti.
Green Dentalis on meie hambaarstide eesmärk parandada patsiendi suutervist. Haiguse varajasel avastamisel pakume taastavaid protseduure igemete ja teiste toetavate hamba struktuuride tervise tagamiseks. Haige hammas, mida ei ole enam võimalik päästa, tuleks eemaldada.
3. Hamba eemaldamine päästab teised hambad võimalike kahjustuste eest
Tavaliselt on see nii tarkusehammaste puhul. Sageli ei mahu tarkusehammas õigele kohale ära, hakates segama kõrvalolevaid hambaid või kasvades hoopistükkis viltu. Kui esimesel juhul võib tarkusehammas naaberhammast kahjustada ja seeläbi terves hambareas puudujääke põhjustada, siis peetunud tarkusehambasse tekkiv valulik põletik põhjustab juba üleüldiseid terviseprobleeme.Siinkohal on kõige mõistlikum hamba väljatõmbamine, et see ei kahjustaks teisi hambaid ja ei tekitaks põletikku, millel on otsene mõju juba inimese üldtervisele.
Green Dentalis enne hamba eemaldamise soovitamist ja protseduuri läbiviimist veendume, et oleme kahjustatud piirkonda põhjalikult uurinud ning võimalikud probleemid tuvastanud. Kasutame oma töös kvaliteetseid masinaid, näiteks 2D-röntgenit, mis näitab kahjustatud hamba ja suu kahjustatud osade üksikasjalikku röntgenpilti.
4. Hambarea niinimetatud ülerahvastatuse kõrvaldamise vajadus
Suu nnülerahvastatuse kõrvaldamiseks võib osutuda ainuvõimalikuks protseduuriks ühe või mitme hamba väljatõmbamine. Seda soovitatakse ka siis, kui patsient peab läbima näiteks ortodontilise ravi ning hammastel ei ole ruumi liikuda ega ümber joonduda. Ortodont kontrollib, kui tihedalt hambad asetsevad ja kas neil on piisavalt ruumi liikumiseks. Hammaste eemaldamine on soovitatav, kui sirgeks hambareaks piisavalt ruumi.
5. Hamba väljatõmbamise vajalikkus pärast õnnetust
Kui juhtub õnnetus, näiteks auto kokkupõrge ja patsient vajab hambaravi, siis sellisel juhul on alati esimene eesmärk hammaste säilitamine. Green Dentalis pakume kvaliteetset hambakroonide hambaravi, mis aitab vältida hammaste väljalangemist ning kaitseb kogu hammast uuesti murdumise eest. Kroonid on lõhenenud, mõranenud ja värvunud hammaste raviks. Kui aga näiteks õnnetuse- või traumajärgset hammast ei ole võimalik taastada, võib osutuda vajalikuks siiski hamba eemaldamine.
Need on põhjused, miks soovitakse hamba väljatõmbamist. Eesmärk on aga alati säilitada oma olemasolevad hambad nii kaua kui võimalik. Hammaste eemaldamise ja muude hambaraviteenuste kohta informatsiooni saamiseks võtke meiega ühendust siin. Aega on võimalik broneerida siin.